Dopilnują, aby w czasie urlopowych szaleństw pacjent nie zapomniał o przyjmowaniu leku stałego, wskażą drogę do apteki i zapewnią dostęp do ulotek produktów leczniczych. Zadbaj o swojego pacjenta i poleć mu trzy aplikacje przydatne nie tylko w czasie urlopu.

Co trzeba zabrać na wakacyjny wyjazd? Oczywiście krem z filtrem (najlepiej SPF 50), czapkę/ kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, podręczną apteczkę, a w przypadku wyjazdów zagranicznych: także kartę EKUZ. Oprócz ww. pakietu Twojemu pacjentowi mogą się przydać trzy bezpłatne aplikacje medyczne. Czy już je znasz?

Alert! Najwyższa pora zażyć lek

W czasie urlopowych szaleństw łatwo zapomnieć o codziennych obowiązkach, takich jak przyjmowanie leków stałych. Dlatego warto zdać się na “przypominajkę” od aplikacji Weź dawkę. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania leku oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko naładować telefon i czekać na „przypominajkę” o konieczności zażycia kolejnej dawki lekarstwa. A jeśli opakowanie nagle się skończy, a my jesteśmy “w trasie”?

Którędy do apteki? Podpowie aplikacja

Najbliższą aptekę wskaże pacjentowi aplikacja o nazwie Ceny leków. Użytkownik znajdzie tu mapę Polski z zaznaczonymi aptekami i zweryfikuje ich dane, takie jak adresy i godziny otwarcia. Jak sugeruje nazwa aplikacji, oferuje ona coś jeszcze: pozwala sprawdzić ceny produktów leczniczych, a dodatkowo wskazuje ich zamienniki.

Zgubiona czy wyrzucona ulotka to żaden problem…

…gdy na telefonie mamy zainstalowaną aplikację Ulotki Leków. Dzięki niej w dowolnym momencie można przeglądać wyczerpujące opisy produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. W bazie uwzględniono wszystkie tego typu preparaty dostępne na polskim rynku - jest ich ponad 18 tysięcy.

Przy pomocy wyszukiwarki każdy użytkownik szybko i bez trudu znajdzie konkretny produkt. Po kliknięciu w jego nazwę otworzy się ulotka w formacie PDF, zawierająca wszystkie istotne informacje dotyczące preparatu (w tym m.in. działanie, dawkowanie, przeciwwskazania, ostrzeżenia czy stopnie odpłatności).

***

Wszystkie ww. aplikacje mobilne cechuje prosta, intuicyjna obsługa i miła dla oka grafika. Można je pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store.