Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała Jerzego Pilarskiego na p.o. dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Zastąpił on na tym stanowisku Agnieszkę Pachciarz.

Jak poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia, Jerzy Pilarski z ochroną zdrowia jest związany nieprzerwanie od 1999 r. Nowy szef Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych w Wyższej Szkole Zarządzania we Wrocławiu.

Karierę w ochronie zdrowia rozpoczął w 1999 roku, jako dyrektor Wydziału Kontroli Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych. Później był członkiem zarządu tej kasy i naczelnikiem wydziału kontroli. Następnie, od 2003 roku, przez 16. lat był związany z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, gdzie odpowiadał przede wszystkim za obszar kontroli. Pełnił także obowiązki zastępcy dyrektora i dyrektora oddziału NFZ w Opolu.

W 2020 r. kierował Departamentem Kontroli w Centrali NFZ. Przez trzy ostatnie lata pracował w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, jako zastępca dyrektora.

W wydanym komunikacie NFZ wskazuje, że Jerzy Pilarski ma wieloletnie doświadczenie i fachową wiedzę związaną głównie z kontrolą. Zna się doskonale na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest specjalistą od negocjacji.

Nie jest to jego pierwsze zadanie, które będzie realizował w Wielkopolskim Oddziale NFZ. Był już pełnomocnikiem dyrektora tego oddziału ds. zakupu świadczeń, kontraktowania i analiz finansowych.

Decyzją minister zdrowia Izabeli Leszczyny, 20 lutego 2024 roku, został powołany na pełniącego obowiązki dyrektora Wielkopolskiego OW NFZ.


Źródło: NFZ