Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w dniach od 10 do 12 czerwca organizuje VIII edycję „Intensywnego Praktycznego Kursu Chirurgii Endoskopowej u Dzieci” organizowaną w ramach projektu POWER.

Dyrektorem, a zarazem autorem kursu jest prof. Dariusz Patkowski – specjalista chirurgii i urologii dziecięcej, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Prof. Patkowski jest także międzynarodowym ekspertem i wykładowcą w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci. Jako jeden z niewielu polskich chirurgów wykłada i szkoli w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Prof. Patkowski jest również autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS.

Kurs jest bezpłatny. Adresowany jest do chirurgów oraz urologów dziecięcych, a także innych specjalistów i rezydentów z dziedziny chirurgii z całej Polski. Rekrutacja trwa do 10.05.2022 r. Kolejne edycje będą organizowane cyklicznie.
Kurs organizowany w ramach projektu POWER „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu