Gabinet drWidget udostępnia lekarzom POZ niezbędne narzędzia do walki z pandemią. Od teraz bezpośrednio w programie można skierować pacjentów na badania w kierunku COVID-19 czy też przedłużyć izolację domową.

Liczba zakażeń koronawirusem w Europie nadal rośnie. Część krajów, w tym Polska, odnotowuje rekordowe liczby zachorowań. - Ciągły wzrost zakażeń SARS-CoV-2 powoduje, że lekarze mają coraz więcej pracy - mówi Piotr Miluski, project manager z LekSeek Polska. I dodaje: Niepokojące dane sprawiły, że postanowiliśmy uruchomić kolejne narzędzia w Gabinecie drWidget, które wesprą personel medyczny w leczeniu pacjentów z koronawirusem i z niepokojącymi objawami wywołanymi przez niego.

Wszystkie ręce na pokład

Co to oznacza dla użytkowników Gabinetu drWidget? Już nie muszą logować się na gabinet.gov.pl tylko po to, aby utworzyć zlecenie na test na COVID-19 czy też przedłużyć izolację domową.

Od teraz lekarze mogą korzystać z trzech nowych funkcjonalności w Gabinecie drWidget: zleceń na test w kierunku zakażenia koronawirusem, przedłużania izolacji domowej oraz raportów pacjentów przebywających na kwarantannie lub poddanych izolacji. - Lekarz POZ może skierować na testy zarówno podczas wizyty w gabinecie, jak i wideokonsultacji. Po wystawieniu zlecenia pacjent powinien udać się do mobilnego punktu, gdzie zostanie pobrany wymaz. Lekarz zobaczy wyniki po wygenerowaniu raportu COVID-19. Raport uwzględnia pacjentów, którzy złożyli deklarację POZ w danej placówce - informuje Piotr Miluski. - Lekarz będzie mógł również przedłużyć izolację domową u pacjentów z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 - kontynuuje ekspert.

>>>ZOBACZ TEŻ: SUPERBOHATEROWIE są wśród nas

Powyższe narzędzia, ułatwiające walkę z pandemią, są bezpłatne. Warto zaznaczyć, że to kolejna inicjatywa Gabinetu drWidget mająca na celu zmniejszenie przyrostu zakażeń na koronawirusa. - Już od kilku miesięcy personel medyczny może korzystać za darmo z wideokonsultacji. Obecnie nasz zespół jest na etapie wdrażania kolejnych rozwiązań IT, które również pomogą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie - podsumowuje Piotr Miluski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych funkcjonalności w Gabinecie drWidget, to koniecznie skontaktuj się z naszym działem Helpdesk: kontakt@drw.pl, 33 445 43 45. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 20:00.