Obecnie w portalu Diety NFZ zarejestrowanych jest blisko 870 tys. użytkowników. Większość, bo ok. 60%, to kobiety. Najczęściej z diet korzystają osoby w wieku 20-30 lat oraz 40-latkowie. Przybywa także dojrzałych użytkowników po 60 roku życia. Tylko w ciągu ostatniego roku strona Diety NFZ odnotowała ponad 15 milionów odsłon - poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.

Największym zainteresowaniem cieszy się plan żywieniowy Nadwaga i Otyłość (ten plan wybiera 32% użytkowników). Korzystający z portalu równie chętnie sięgają po plan Classic (30%). Użytkownicy coraz częściej decydują się też na rodzinny plan żywieniowy, dzięki któremu można wspólnie przygotować zdrowe posiłki, które będą smakowały całej rodzinie.

– W naszym portalu każdy znajdzie właściwe menu dla siebie. Co ważne, Diety NFZ są miejscem, dzięki któremu zmienimy nasze nawyki żywieniowe na zdrowsze. To prawdopodobnie jedyny portal w Polsce, który oferuje bezpłatne przepisy dla pacjentów z chorobami przewlekłymi – podkreślił Paweł Florek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Promocji w Centrali NFZ.

Wszystkie plany żywieniowe dostępne w portalu Diety NFZ powstały na bazie DASH (z ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension), czyli diety stosowanej w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia tętniczego. To uniwersalna dieta o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych, uznawana za jedną z najzdrowszych diet świata – jest zalecana przez wiele towarzystw naukowych.

Portal oferuje również ciekawe e-booki z przepisami.

– Niedawno dodaliśmy nowy e-book w całości poświęcony posiłkom do szkoły. To zbiór propozycji potraw, które dziecko może spakować do plecaka. W każdym przepisie podajemy kaloryczność potraw, zawartość białka i węglowodanów oraz czas przygotowania – dodał Paweł Florek.


Źródło: NFZ