Branża zdrowotna coraz odważniej zmierza w kierunku nowych technologii, a my razem z nią. Nastała moda ma monitorowanie stanu zdrowia przy pomocy aplikacji.

Jakie jest największe marzenie Polaków? Bycie zdrowym! Tak wynika z raportu Centrum Badań Marketingowych Indicator, który został przeprowadzony na 600 osobach w różnym wieku i z niejednakowym wykształceniem.

Stawiamy nie tylko na swoje zdrowie, ale także bliskich. To oznacza, że zdążyliśmy już zachłysnąć się niezdrowym jedzeniem i nieodpowiednim stylem życia. Teraz wybieramy zdrowe nawyki: uprawiamy sport, rezygnujemy z przetworzonego jedzenia, korzystamy z porad ekspertów.

Sojusznicy „mody na zdrowie” poszli o krok dalej, zamienili swoje smartfony w „24-godzinnych asystentów ds. terapii”. I tak telefon wspiera nas nie tylko w byciu fit & eco w odżywianiu, ale przede wszystkim w leczeniu. Nowoczesne smartfony nie służą tylko do dzwonienia i wysłania SMS-ów, to są swego rodzaju „centra dowodzenia” wyposażone w aplikacje medyczne.

Na rynku IT nie brakuje aplikacji, które kierują się bezpieczeństwem lekowym Polaków, np. przypominają o godzinie przyjęcia leków czy też o ich składzie. My postawiliśmy na

5 bezpłatnych aplikacji, dostępnych na systemy Android i iOS, które ułatwiają życie pacjentom. Zostały one stworzone dla osób, które cenią wygodę czy też potrzebują fachowej bazy informacji.

Poznaj 5 aplikacji na smartfona:

Ceny Leków – nikt chyba nie będzie dyskutować ze stwierdzeniem, że „leki nie są tanie”. Można jednak szukać tańszych zamienników dzięki aplikacji Ceny Leków. Za jej pomocą można znaleźć zamiennik danego leku – wydawanego zarówno na, jak i bez recepty.

Lek Seniora – niezbędnik dla osób starszych. Dostarcza informacje o bezpłatnych lekach objętych programem 75+.

Weź Dawkę – idealne rozwiązanie dla zabieganych bądź zapominalskich. Aplikacja dba o systematyczne przyjmowanie leków – jednak nie tylko przypomina nam o wzięciu leku, ale także pozwala na dodawanie notatek.

Szczepienia – to nic innego jak elektroniczna karta szczepień dziecka. Aplikacja przypomina o wszystkich obowiązkowych i zalecanych szczepieniach – w momencie, gdy pociecha osiągnie odpowiedni do nich wiek.

MyDr Diabetologia – aplikacja przeznaczona dla osób chorujących na cukrzycę. Pozwala na prowadzenie elektronicznego dzienniczka pomiarów glukozy, współpracuje z: CONTOUR®PLUS ONE, OneTouch Select Plus Flex™ oraz GLUCOMAXX® CONNECT.

Oczywiście aplikacje medyczne tylko wspierają proces leczenia i poprawiają jego jakość. Nie są one w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z lekarzem.