11 sierpnia zmarł prof. dr hab. Andrzej Langner – dermatolog, wieloletni profesor Kliniki Dermatologii Akademii Medycznej w Warszawie, twórca polskiego światłolecznictwa i propagator leczenia uzdrowiskowego w dermatologii.

Prof. Andrzej Langner był absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończył w 1959 r. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1967 r., doktora habilitowanego w 1975 r., a profesora w 1984 r. W 1968 r. uzyskał specjalizację st. II w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Związany z Kliniką Dermatologiczną Akademii Medycznej w Warszawie i wieloma międzynarodowymi instytucjami naukowymi, w tym Universität München, Universität Marburg, University of Pennsylvania oraz Universität Kiel. Twórca i dyrektor Dermatologicznego Centrum Uzdrowiskowego Iwolang.

Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w latach 1975-2004, niezwykle aktywny twórca i organizator przedsięwzięć Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, w tym Forum Młodych i Sekcji Farmakoterapii PTD.

Od 1989 roku był członkiem Komisji Rejestracji Leków, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Nagrodzony za osiągnięcia międzynarodowe nagrodą ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership, jedną z najbardziej prestiżowych nagród międzynarodowych w medycynie.

Autor 4 podręczników i ponad 350 publikacji naukowych.