Miasto Bydgoszcz uruchomiło nową bezpłatną usługę dla kobiet w ciąży – domowe KTG po 30 tygodniu z całodobową opieką Centrum Monitoringu Położniczego.

- Miasto Bydgoszcz przystępuje do nowego programu profilaktycznego dla kobiet w ciąży. Program zadba o zdrowie kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci, w warunkach domowych. Zawarta umowa opiewa na 100 tysięcy złotych, która pokryje koszt 100 badań. Z tą inicjatywą do prezydenta Rafała Bruskiego wystąpił miejski radny Szymon Wiłnicki – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

Urządzenie telemedyczne KTG Carebits to świadczenie medyczne oparte o badania KTG, które ciężarna może wykonać samodzielnie w domu, przy zachowaniu klinicznej jakości badania. Ponadto całodobowa opieka Centrum Monitoringu Położniczego na bieżąco autoryzuje badania pacjentek, ale również pozostaje do ich dyspozycji, udzielając porad lekarskich.

Usługa przeznaczona jest dla kobiet ciężarnych, po 30 tygodniu ciąży pojedynczej. W ramach usługi przewidziano 100 bezpłatnych badań dla ciężarnych mieszkających w Bydgoszczy.


Źródło: Miasto Bydgoszcz