Możesz to zrobić na przykład w Gabinecie drWidget, tj. bezpłatnym programie do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Tradycyjne, papierowe skierowania zostaną wyeliminowane z obiegu już 8 stycznia 2021 roku.

Gabinet drWidget służy nie tylko do prowadzenia EDM, lecz także do kompleksowego zarządzania placówką medyczną. W interaktywnym grafiku lekarz optymalnie zaplanuje swój czas pracy, a każdą wizytę (stacjonarną i online) wygodnie przeprowadzi dzięki dedykowanemu tej czynności modułowi, z szybkim dostępem m.in. do karty pacjenta i jego dokumentów, panelu e-recept, e-zwolnień i e-skierowań. W obowiązkach administracyjnych pomogą użytkownikowi moduły raportowy i rozliczeniowy, a w czasie wizyt domowych - aplikacja mobilna z funkcją wystawiania e-recept.

Z łatwością tworzysz już e-zwolnienia i e-recepty, dlatego czas najwyższy wykonać kolejny krok ku cyfryzacji systemu ochrony zdrowia, tj. wystawić swoje pierwsze e-skierowanie. Jak proces ten wygląda w Gabinecie drWidget?

Użytkownik, przeprowadzając wizytę, przechodzi do zakładki „Formularze”, sekcji „e-skierowania”. Tutaj tworzy e-skierowanie do szpitala, poradni specjalistycznej i pracowni diagnostycznej. Wystarczy wybrać zielony przycisk z nazwą potrzebnego typu e-skierowania, uzupełnić formularz (kod i opis skierowania, sugerowane miejsce realizacji), złożyć cyfrowy podpis (tj. wprowadzić hasło do certyfikatu) i wysłać e-skierowanie.

Czterocyfrowy kod dostępu można przekazać pacjentowi mailem, SMS-em albo w postaci wydruku informacyjnego. Na podstawie ww. kodu i numeru PESEL pacjent umówi się na wizytę.

Jak widzisz, to bardzo proste. Warto jednak wiedzieć, że w razie jakichkolwiek wątpliwości użytkownicy Gabinetu drWidget mogą liczyć na wsparcie naszego działu pomocy technicznej. Wystarczy zadzwonić pod numer 33 445 43 45 - chętnie pomożemy!

Jeśli jeszcze nie znasz Gabinetu drWidget, to koniecznie zajrzyj na stronę www.drw.pl. Znajdziesz tam najważniejsze informacje o programie oraz jego wersję demonstracyjną - przetestuj już dziś!