10 maja br. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Profesor Laurent Spelle z Francji wraz z ekspertami z Jastrzębia–Zdroju przeprowadził zabiegi u pacjentów z tętniakami mózgu. Przyjazd międzynarodowych ekspertów, zwłaszcza profesora Laurenta Spelle, stał się okazją dla personelu medycznego aby doskonalić swoje umiejętności i uczyć się od najlepszych specjalistów w dziedzinie neuroradiologii.

Procedury zostały wykonane 10 maja br. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, w ramach warsztatów neuroradiologii interwencyjnej, w których – oprócz eksperta z Francji - wzięli udział lekarze z Polski i Rumunii.

- Bardzo się cieszymy się, że prof. Spelle zgodził się przyjechać do Polski i zaprezentować swój sposób i technikę leczenia tętniaków – powiedział lek. med. Witold Tomalski, specjalista w dziedzinie radiodiagnostyki w WSzS Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju.

Profesor Laurent Spelle na co dzień pracuje we Francji, kierując Brain Vascular Center w Uniwersyteckim Szpitalu Bicêtre w Paryżu. Jest specjalistą w dziedzinie neuroobrazowania i neuroradiologii interwencyjnej.

- Od niedawna pracujemy na nowym, dwupłaszczyznowym systemie, który jest niezwykle zaawansowany technologicznie. Dzięki zabiegom, które wykonaliśmy w gronie znakomitych zagranicznych ekspertów, będziemy mogli w pełni wykorzystać funkcjonalność systemu, a zabiegi będą przeprowadzane w sposób bardziej sprawny i bezpieczny – podkreślił lek. med. Adam Ryszczyk, specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej w WSzS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Niedawno otwarta sala zabiegowa jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Zabiegi przeprowadzone podczas warsztatów i wykonywane na co dzień w szpitalu, to skomplikowane procedury neuroradiologiczne m.in. leczenie tętniaków naczyń mózgowych, przetok tętniczo-żylnych czy naczyniaków tętniczo-żylnych.


Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju