Nicole Sochacki-Wójcicka, absolwentka WUM, ginekolog-położnik w trakcie specjalizacji w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz prywatnie – popularna edukatorka występująca w mediach społecznościowych jako Mamaginekolog, otrzymała tytuł „Warszawianki Roku” w plebiscycie organizowanym po raz drugi przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Tytuł Warszawianki Roku przyznawany jest za promowanie takich wartości jak otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

W tym roku znakomitą większością głosów tytuł przypadł Nicole Sochacki-Wójcickiej - lekarce, edukatorce i mamie dwójki dzieci, która na swoim blogu mamaginekolog.pl dzieli się nie tylko wiedzą medyczną, ale także osobistymi doświadczeniami. W ubiegłym roku zorganizowała rekordową zbiórkę na cele charytatywne dzięki sprzedaży własnych e-booków, a poprzez jej publikacje, dziesiątki tysięcy kobiet poznaje zasady dbania o swoje zdrowie i pielęgnowania dzieci. Nicole Sochacki-Wójcicka tłumaczy również kobietom, czego mogą oczekiwać od lekarzy i jak rozumieć własne ciało.

>>>ZOBACZ TEŻ: Mazowieckie: Program dot. poprawy sprawności fizycznej seniorów

- Bardzo dziękuję za tytuł Warszawianki Roku, bardzo się z niego cieszę. W 1925 roku mój dziadek, mając 13 lat na piechotę przyszedł do Warszawy, ponieważ jego największym marzeniem było aby zostać warszawiakiem. Jestem przekonana, że gdyby mój dziadek teraz żył, to byłby bardzo dumny i na pewno jest teraz dumny, z tego, że jego wnuczka została Warszawianką Roku – powiedziała po otrzymaniu statuetki Nicole Sochacki-Wójcicka.


Źródło: Warszawski Uniwersytet Medyczny | Urząd m.st. Warszawy