Nicole Sochacki-Wójcicka, znana w sieci jako Mama Ginekolog, zebrała ponad milion złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nicole Sochacki-Wójcicka jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji, skończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. Przez dwa lata pracowała w jednym z najlepszych ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa w Londynie (Fetal Medicine Foundation). W 2012 roku wróciła do Warszawy i od tego czasu pracuję w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz w kilku prywatnych przychodniach. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch chłopców.

Lekarka prowadzi profil na Instagramie, na którym opowiada historie ze swojego życia i dzieli się wiedzą medyczną. Jej konto śledzi aktualnie ponad 385 tysięcy internautów. Dodatkowo prowadzi bloga i wraz z mężem sprzedaje własnej marki produkty m.in. bardzo popularne segregatory medyczne czy koszule porodowe.

Nicole Sochacki-Wójcicka jakiś czas temu wydała dwie autobiograficzne książki - „#Instaserial o miłości" i „#Instaserial o ślubie". Obie pozycje okazały się hitem i to właśnie one przysłużyły się do zebrania tak ogromnej kwoty dla WOŚP. W tym roku lekarka ogłosiła, że będą one sprzedawane w formie ebooków, a cały dochód ze sprzedaży książek przekazuje na rzecz WOŚP. Cena egzemplarza wynosiła 12 złotych i 30 groszy, z czego 10 złotych trafiało na konto Fundacji (reszta to podatek VAT). Dzięki akcji udało się zebrać 1 206 780 zł, które już zostały przelane na konto Orkiestry.