Zespół lekarzy z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego, dołączył do projektu TeleCheck-AF, w ramach którego pacjenci z zaburzeniami rytmu uzyskują możliwość nieodpłatnego korzystania z aplikacji monitorującej rytm serca.

Głównym badaczem w ramach projektu w Oddziale Elektrokardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM jest dr. n. med. Piotr Lodziński.

Jak poinformował Warszawski Uniwersytet Medyczny, celem projektu TeleCheck-AF jest wsparcie diagnostyki nieinwazyjnej zaburzeń rytmu serca podczas pandemii COVID19 oraz publikacja wyników analizy retrospektywnej uzyskanych danych. Jego twórcami są: Dominik Linz z Department of Cardiology z Maastricht University Medical Centre, Nikki Pluymaekers z Maastricht University Medical Centre oraz Jeroen Hendriks z Flinders University. Obecnie w projekcie uczestniczy 27 ośrodków klinicznych z 9 krajów Europy.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Aplikacja FibriCheck stworzona w ramach TeleCheck-AF jest zarejestrowanym wyrobem medycznym, służącym do detekcji migotania przedsionków i monitorowania częstości rytmu serca. Zaletą korzystania z aplikacji jest to, że nie wymaga ona dodatkowego sprzętu medycznego oprócz smartfona. W ramach uczestnictwa w projekcie TeleCheck-AF ze wspomnianej aplikacji skorzystają pacjenci Poradni Kardiologicznej UCK WUM.


Źródło: Warszawski Uniwersytet Medyczny