Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z chilijskich szpitali. Chirurdzy z kliniki w Santiago oglądali podczas operacji konkurs rzutów karnych w meczu Chile - Portugalia. Władze szpitala wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak lekarze na sali operacyjnej szpitala akademickiego w Santiago oglądają serię rzutów karnych podczas meczu półfinałowego Pucharu Konfederacji pomiędzy Chile i Portugalią. Cała sytuacja mogła na pierwszy rzut oka wyglądać zabawnie, ale chilijskie władze wezwały do wszczęcia śledztwa.

- Istnieją reguły postępowania, których należy przestrzegać w celu zapewnienia bezpieczeństwa i szacunku wszystkim pacjentom we wszystkich szpitalach i klinikach medycznych. W tym przypadku reguły zostały złamane – powiedziała Karla Rubilar z Chilijskiej Komisji ds. Zdrowia.

Szpital rozpoczął juz dochodzenie w tej sprawie i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji. Władze placówki w specjalnym oświadczeniu skrytykowały zachowanie chirurgów i wyraziły kategoryczny sprzeciw wobec faktu, że podczas operacji na sali był włączony telewizor.