Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy ze szpitalami z regionu po raz kolejny organizuje akcję „Pomorskie dla Zdrowia”. Wydarzenie odbędzie się w wakacyjne weekendy we Wdzydzach Kiszewskich, Gdańsku, Gdyni i Ustce.

Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. W ramach akcji przewidziano: badanie znamion, poziomu cukru, cholesterolu, pomiar ciśnienia, kwasu moczowego, BMI, nauka samobadania piersi, porady dietetyczne, szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego

Specjalistycznych porad udzielą pracownicy: Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., Copernicusa Podmiotu Leczniczego sp. z o.o., Szpitali Pomorskich sp. z o.o., Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o.

Namiot, w którym odbędą się konsultacje ze specjalistami, wyposażony jest w dwa komfortowe gabinety. Dokładne terminy akcji w poszczególny miejscowościach można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Podczas zeszłorocznej akcji, zorganizowanej podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, największym zainteresowaniem cieszyły się porady i badania dermatologiczne, z których skorzystało około 300 osób.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego