Łódź otworzy nową miejską przychodnię dla 5 tys. pacjentów. Prace modernizacyjne ruszą w październiku. Pierwszych pacjentów poradnia przyjmie w 2021 r.

- W Kapeluszu Anatola otworzymy nową miejską przychodnię dla 5000 pacjentów. To nowa jakość w miejskiej ochronie zdrowia, ponieważ już nie tylko modernizujemy posiadane poradnie, ale decydujemy się na otwarcie nowych placówek. Poradnia będzie dedykowana przede wszystkim mieszkańcom Górnej. Miejskie Centrum Medyczne Górna postawi tu na podstawową opiekę zdrowotną, czyli zatrudni dla swoich nowych pacjentów lekarzy internistów i pediatrę. Ale wcześniej ta część budynku w Kapeluszu pana Anatola przejdzie kompleksową modernizację. Pierwsze prace ruszają jeszcze w tym roku. Będą kontynuowane w 2021 r. Szacujemy że będą kosztowały około miliona złotych. Pierwszych pacjentów poradnia chce przyjąć jesienią przyszłego roku – mówi Robert Kowalik, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Miasta Łodzi.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Prace w tym roku obejmą przede wszystkim wymianę oszklonej elewacji/witryny oraz wentylacji w poradni (będą kosztowały ok. 350 tys. zł i rozpoczną się w październiku). Reszta prac, już w środku budynku, będzie kontynuowana w 2021 r. (ok. 700 tys. zł).

- Wybraliśmy to miejsce ze względu na bliskość osiedli mieszkaniowych, ale i często uczęszczany ciąg komunikacyjny. Zatrudnimy w poradni dwóch internistów oraz pediatrę. Część pediatryczna przychodni oraz część dla dorosłych będą od siebie oddzielone i będą miały osobne wejścia. Taki dobry standard stosujemy w miejskiej ochronie zdrowia - dodaje Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna.


Źródło: Urząd Miasta Łodzi