Kilka nowości i zmiany na liście to bilans nowej refundacji leków. Poznaj jej aktualną, obowiązującą od 1 marca wersję. Sprawdź, jakie preparaty zniknęły z wykazu oraz czy Twoi pacjenci zostaną zaskoczeni brakiem dopłaty za zażywane przez nich środki lecznicze.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowano najnowsze obwieszczenie w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które obowiązuje od 1 marca 2022 roku.

Co nowego w refundacji?

Do aptecznej listy dodano kilka nowych farmaceutyków i wyrobów medycznych. Ponadto doszło do dużych zmian w funkcjonujących dotąd programach lekowych. Refundacją objęto m.in. preparaty stosowane w leczeniu trzech terapii chorób rzadkich. Nowe środki lecznicze trafią do chorujących na mukowiscydozę, hiperoksalurię oraz dystrofię mięśniową Duchenne’a.

Pamiętaj, aby korzystać z rzetelnych i aktualnych źródeł informacji o lekach - dzięki temu unikniesz pomyłek przy wystawianiu recept.

Wszystkie zmiany uwzględniliśmy w najnowszym wydaniu Receptariusza Lekarza Praktyka LEKsykon, którego tworzymy dla wszystkich lekarzy, bez względu na specjalizację, już od prawie 20 lat. Publikacja zawiera aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Receptariusz dostępny jest w dwóch wersjach:

- Papierowej, o poręcznym rozmiarze 162 × 97 mm. Zamówisz ją, dzwoniąc pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06.

- Elektronicznej, bezpłatnej w formacie PDF. Plik możesz znaleźć w zakładce „Materiały do pobrania” na stronie www.leksykon.com.pl.

Nowa refundacja może zaskoczyć nie tylko pacjentów, lecz także lekarzy, choć spodziewamy się jej co dwa miesiące. Dlatego zaktualizowaliśmy naszą Bazę Leków, która jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat wszystkich produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dopuszczonych do obrotu w Polsce. Dostępna jest w formie aplikacji mobilnej - drWidget Baza Leków, w serwisach internetowych: www.leksykon.com.pl, www.apptekarz.pl oraz www.pielegniarkom.pl, a także w programach do prowadzenia placówek medycznych - Gabinecie drWidget i dr100.

Sprawdź już dziś, jakie nowe leki znalazły się na liście refundacyjnej i wybierz odpowiednie dla Ciebie źródło informacji o wszystkich produktach leczniczych!