We wtorek, 18 lipca br. z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą otwarto nową, największą w historii szpitala inwestycję – Zakład Radioterapii oraz zmodernizowaną Klinikę Onkologii WIM.

- Dzisiejsza uroczystość, poświęcona największej inwestycji w historii szpitala przy Szaserów, jest przede wszystkim świętem pacjentów z chorobami onkologicznymi, którzy w nowym miejscu będą mogli znaleźć szansę na dłuższe i lepsze życie. Stanowi dowód, że działania na rzecz budowy kompleksowego systemu leczenia chorych mają realny wymiar i zawierają się m.in. w takiej, jak celebrowana dziś inwestycja. Od dziś stajemy się pełnoprawnym ośrodkiem wyposażonym w możliwości pozwalające uczestniczyć w kolejnej fali nowoczesności w medycynie, jaką jest zamiana do niedawna śmiertelnych chorób onkologicznych w schorzenia przewlekłe o kontrolowanym przebiegu - zaznaczył gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

Obiekt kosztował 105 mln zł, z czego 100 mln zł pochodziło z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej. Prace trwały od października 2015 r. do kwietnia 2017 r. W ich efekcie powstał pięciokondygnacyjny obiekt o kubaturze prawie 40 tys. m3, powierzchni całkowitej ponad 9 tys. m2 i użytkowej 8,3 tys. m2. Znalazły się w nim: Zakład Radioterapii oraz Klinika Onkologii z Laboratorium Onkologii Molekularnej oraz Zakładem Prewencji Nowotworów.

Zakład Radioterapii składa się z trzech Pracowni: Teleradioterapii, Brachyterapii, Fizyki Medycznej oraz Oddziału Klinicznego Radioterapii. Przy Zakładzie funkcjonuje Poradnia Radioterapii.


Źródło: WIM