Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o dwie nowe karetki transportowe. Zastąpią one stare, wysłużone ambulanse, które miały już duży przebieg. Nowe karetki kosztowały milion złotych, a ich zakup został niemal w całości sfinansowany ze środków budżetu województwa.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, nowe ambulanse na wyposażeniu mają m.in. nosze transportowe, krzesło transportowe z systemem płozowym, deskę ortopedyczną i pulsoksymetr. Karetki będą wykorzystywane do transportu chorych, których stan jest stabilny i nie wymaga intensywnego nadzoru, a także do transportu krwi czy narządów.

Przekazanie karetek odbyło się przed budynkiem urzędu marszałkowskiego.

- Nowe ambulanse zastąpią dwie karetki, które wyjeździły w sumie milion kilometrów, a więc są już karetkami zużytymi, z 2011 roku. Te nowe, wyposażone w świetny sprzęt, będą służyły do transportu wewnętrznego, do transportu między szpitalami – mówił marszałek województwa Władysław Ortyl.

W przekazaniu uczestniczyła również dyrektor KSW nr 2 Barbara Rogowska, która podkreślała, że doposażenie szpitala w nowoczesny sprzęt jest ważna przede wszystkim dla pacjentów:

- Jest to inwestycja w bezpieczeństwo i jakość świadczeń dla mieszkańców Podkarpacia. Sprawne, nowoczesne, z dobrym wyposażeniem ambulanse transportowe będą służyły całemu Podkarpaciu – mówiła dyrektor Barbara Rogowska.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego | Monika Konopka