Farmaceuci, zaraz obok lekarzy i pielęgniarek, to jedna z trzech najważniejszych grup składających się na system ochrony zdrowia. Ich wiedza, wykształcenie oraz doświadczenie są bardzo ważne, dlatego firma LekSeek Polska stworzyła zestaw profesjonalnych narzędzi o nazwie Aptekarz, które ułatwiają farmaceutom codzienną pracę.

Według raportu Biostat w Polsce znajduje się prawie 14 tysięcy aptek, w których pracuje ok. 27 tysięcy magistrów farmacji. Oznacza to, że w całym kraju można znaleźć specjalistę gotowego do udzielenia porady w zakresie podstawowych dolegliwości zdrowotnych oraz działania i stosowania leków. Ponadto farmaceuci stoją na straży bezpieczeństwa lekowego Polaków, dbając o to, jakie specyfiki są im sprzedawane.

Aptekarz to projekt, w którego skład wchodzą trzy aplikacje mobilne: Aptekarz Baza Leków, Aptekarz Receptury oraz Aptekarz Interakcje; program desktopowy - Aptekarz oraz serwis internetowy - Apptekarz.pl. LekSeek chce dostarczyć farmaceutom najnowsze informacje branżowe oraz profesjonalne narzędzia pomocne w pracy. Poznaj ofertę Aptekarza!

Apptekarz.pl - serwis, który powinien znać każdy farmaceuta

To nowoczesna strona, która podzielona została na przejrzyste sekcje tematyczne, tak by oferowane przez nią najważniejsze informacje z rynku medycznego i farmaceutycznego były dla farmaceutów łatwiej dostępne. Znajdą oni tutaj branżowe aktualności, urzędowe komunikaty oraz wiadomości o nowych lekach. W serwisie dostępne są również praktyczne narzędzia, które pomogą magistrom farmacji w codziennej pracy, m.in. baza produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków, interakcji, receptur, wyszukiwarka aptek oraz kursy on-line.

http://apptekarz.pl/

Aptekarz - bezpłatny program dla farmaceutów

To aplikacja desktopowa, którą farmaceuci mogą pobrać na swój komputer za pośrednictwem strony internetowej apptekarz.pl. Wybierając nasz program, zyskują kompletne narzędzie zawierające informacje na temat wszystkich produktów leczniczych, suplementów diety oraz dermokosmetyków dostępnych w Polsce. Oprogramowanie wyposażone zostało w liczne udogodnienia. Między innymi: cztery sekcje w menu (Informacje, Opis, Ostrzeżenia, Decyzje GIF), funkcję skanowania kodu kreskowego produktu oraz przycisk "Drukuj", dzięki któremu magistrowie farmacji mogą z łatwością wydrukować każdą informację.

Aptekarz Receptury

Aplikacja zawiera ponad 250 najczęściej stosowanych receptur leczniczych. Farmaceuci znajdą w niej również słownik skrótów, który ułatwia korzystanie z programu. Przydatne kalkulatory, miarki oraz przeliczniki pozwalają na właściwy dobór składników. Ponadto w oprogramowaniu zamieszczony jest wykaz substancji silnie i bardzo silnie działających oraz odurzających.

Aptekarz – Interakcje

Aplikacja oferuje ponad 35 tysięcy opisów interakcji oraz możliwość sprawdzenia jednocześnie aż 10 leków. Program ukazuje wpływ jednej substancji leczniczej na aktywność drugiej przy jednoczesnym ich podaniu oraz zawiera ostrzeżenia dotyczące stosowania leków, m.in. w trakcie ciąży lub przez kierowców. Oprogramowanie jest proste oraz intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu farmaceuta szybko wyszuka lek według substancji czynnej lub nazwy handlowej i zweryfikuje potrzebne informacje.

Aptekarz – Baza Leków

Aplikacja zawiera ponad 17 tysięcy opisów produktów leczniczych oraz suplementów diety dopuszczonych do obrotu w Polsce. Jest stale aktualizowana, dzięki temu wszystkie informacje, które się w niej znajdują, są zgodne z obowiązującym obwieszczeniem refundacyjnym Ministra Zdrowia, wymogami Prawa Farmaceutycznego, bieżącymi aktami prawnymi Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Rejestracji Leków, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Charakterystykami Produktów Leczniczych. Opisy każdego leku uwzględniają specjalne ostrzeżenia, informacje od MZ oraz stopień odpłatności czy substancje czynne.

Aplikacje z serii Aptekarz dostępne są na 2 systemy operacyjne. Można z nich korzystać na urządzeniach z iOS lub Android.