W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni w 2021 r. będzie funkcjonował nowoczesny Oddział Pediatryczny z Oddziałem Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia. W sumie będą 32 miejsca dla małych pacjentów oraz 6 w ramach chirurgii jednego dnia. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Obecnie w Gdyni oddziały dziecięce są zlokalizowane w dwóch miejscach - w Szpitalu Morskim im. PCK oraz Szpitalu św. Wincentego a Paulo. Jak wyjaśniał rzeczniczka spółki Szpitale Pomorskie Małgorzata Pisarewicz po utworzeniu ośrodka pediatria będzie w jednym miejscu.

Na nowym Oddziale Pediatrycznym znajdą się miejsca dla 32 pacjentów. Będą: 2 izolatki, 4 sale 1-osobowe, 13 sal 2-osobowych. Ponadto, zaplanowano 6 łóżek w ramach Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia dla dzieci wymagających planowych zabiegów chirurgicznych.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ponadto, jak poinformowała Małgorzata Pisarewicz, na obszarze obecnego SOR-u w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni, zaplanowano adaptację pomieszczeń na potrzeby Izby Pediatryczno-Chirurgicznej. Na niej przyjmować będą pediatrzy i chirurdzy dziecięcy. Będzie to możliwe po otwarciu nowego szpitalnego oddziału ratunkowego i bloku operacyjnego.

Wartość projektu to 4,95 mln zł (roboty budowlane 4 849 500 zł oraz dokumentacja projektowa ponad 100 tys. zł), które na realizację inwestycji pochodzą z budżetu województwa pomorskiego (ponad 3,8 mln zł), Gdyni (1 mln zł) oraz spółki Szpitale Pomorskie (ponad 100 tys. zł).


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego