Fundacja Okuliści dla Afryki zbiera pieniądze na sprzęt, który jest niezbędny do realizowania afrykańskich misji.

Okuliści dla Afryki, to grupa lekarzy, optometrystów i wolontariuszy, którzy w ciągu 7 lat przeprowadzili 26 misji okulistycznych w krajach Afryki i udzielili pomocy przeszło 12 tys. osób. Na misjach badają pacjentów, leczą choroby oczu oraz dobierają korekcje okularowe.

Fundacja chce zakupić komplet przenośnego sprzętu okulistycznego, który pozwoli zorganizować lekarski gabinet okulistyczny w afrykańskich warunkach. Potrzebne są: Autorefractometer Retinomax, bezprzewodowy wziernik Fisona Omega, kaseta ze szkłami próbnymi, lampa szczelinowa ręczna oraz tablice Snellena.

„Do naszych szeregów wciąż dołączają nowi lekarze okuliści oraz nowi specjaliści optometryści. Koszty misji medycznych w większości pokrywane są z prywatnych pieniędzy wyjeżdżających wolontariuszy. Nie stoją za nami sponsorzy, sporadycznie udaje się czasem uzbierać środki na pokrycie części kosztów transportu. Organizujemy coraz więcej wyjazdów. Aktualnie, w 2019 roku doszliśmy do momentu, w którym działanie wciąż na pożyczonym sprzęcie przestaje mieć rację bytu. Niektóre misje są możliwe do przeprowadzenia w bardzo wąskim przedziale czasowym i jeśli pokrywają się z innymi misjami lub sprzęt pracuje w tym czasie w innym miejscu, wtedy musimy odmawiać potrzebującym lub odkładać przyjazd w czasie. Nie chcemy odmawiać pomocy. Posiadamy zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, z zapałem i ogromną energią do pracy w najcięższych warunkach. Chcemy zakupić komplet przenośnego sprzętu okulistycznego aby w pełni wykorzystać potencjał naszych wolontariuszy” - tłumaczą przedstawiciele Fundacji.

Szczegóły zbiórki znajdują się tutaj.

Więcej o samej fundacji przeczytacie na stronie okuliscidlaafryki.pl