Gdańska prokuratura postawiła 15 czerwca 26-letniemu pacjentowi Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku zarzuty dotyczące gwałtu na 15-letniej pacjentce placówki.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 czerwca 2019 roku na jednym z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. 25 letni pacjent wszedł do sali, na której przebywała 15 letnia pokrzywdzona. W godzinach wieczornych pacjentce zostały podane leki nasenne. Wykorzystując stan stanu pokrzywdzonej wywołany lekami, mężczyzna podstępem doprowadził pokrzywdzoną do poddania się innej czynności seksualnej oraz do obcowania płciowego .

Mężczyzna został zatrzymany 13 czerwca. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące w warunkach szpitalnych z uwagi na jego stan zdrowia psychicznego .

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku