Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek rząd Mateusza Morawieckiego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Nowy premier we wtorek ma wygłosić expose w Sejmie. Głosowanie nad wotum zaufania odbędzie się w środę.

W skład rządu weszło trzech wicepremierów i 18 ministrów. Wszyscy dotychczasowi ministrowie zachowali swoje stanowiska. Ministrem Zdrowia pozostał Konstanty Radziwiłł.

- Nowy prezes Rady Ministrów podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje dokonać jakichkolwiek zmian. To dobra, koleżeńska decyzja - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowego rządu.

- Dla mnie to ogromny zaszczyt, że mogę stanąć na czele rządu. Traktuję tę służbę publiczną jako element odpowiedzialności i podejmowania decyzji w imieniu obywateli tak, by obywatelom żyło się jak najlepiej. Mogę obiecać, że będzie to rząd, który będzie czerpał najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć. Będzie to rząd kontynuacji. Naszą latarnią, naszym punktem odniesienia będzie rodzina, praca, godna praca, mieszkanie dla wszystkich, dostępne dla jak największej liczby osób - powiedział Mateusz Morawiecki.