Na pierwsze z cyklu badań – zaplanowanych w ramach akcji „Dobry wzrok Mazowszan” – mieszkańców województwa zaproszono do Żyrardowa. Akcja finansowana jest z budżetu województwa mazowieckiego. Nadzór nad badaniami ma zespół lekarzy i pielęgniarek Oddziału Okulistycznego Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, 3 marca chętni tłumnie stawili się w żyrardowskiej delegaturze urzędu marszałkowskiego przy ul. 1 Maja 17. Przesiewowe badania wzroku przeprowadzane były w godzinach od 9.00 do 17.00. By zachęcić mieszkańców, badaniom poddali się m.in. marszałek Adam Struzik oraz dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie – Grzegorz Dobrowolski, na własnym przykładzie pokazując, że badanie nie jest skomplikowane czy nieprzyjemne.

Zainteresowanie badaniami wzorku w Żyrardowie przerosło oczekiwania organizatorów. Uczestnicy chwalili formułę badań oraz fakt, że są one bezpłatne.

Docelowo badania będą realizowane na całym Mazowszu. Nie są potrzebne żadne skierowania, ani zapisy. Wystarczy w dniu, w którym się odbywają przyjść pod wskazany adres.

Gdzie i kiedy odbędą się kolejne badania wzorku dla mieszkańców Mazowsza?

  • Płock - 10 marca badania będą przeprowadzane w Mazowieckim Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Płocku, przy ul. Kolegialnej 17 (w godzinach 9.00-17.00).
  • Ciechanów - 17 marca w Ciechanowskim Centrum Rehabilitacji SSW w Ciechanowie, przy ul. Okrzei 8 (w godzinach 9.00-17.00).
  • Bodzanów - 24 marca w Bodzanowie. Pacjentów zapraszamy do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Głowackiego 22 (również w godzinach 9.00-17.00).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego