19 maja w siedzibie Ministerstwa Zdrowia podpisano z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i Uczelnią Łazarskiego w Warszawie umowę na realizację II edycji studiów MBA w ochronie zdrowia.

W uroczystości podpisania umowy udział wzięli: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Dyrektor Biura Administracyjnego Anna Orłowska oraz przedstawiciele uczelni: prof. dr hab. Piotr Buła, Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. dr hab. Maciej Rogalski, Rektor Uczelni Łazarskiego, dr Piotr Sedlak, Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK oraz dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dziekan Uczelni Łazarskiego.

Studia kierowane są do kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla podmiotów leczniczych będących jednostkami podległymi lub nadzorowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, a także podmiotów leczniczych podległych marszałkom województw i wojewodom oraz kadry zarządzającej w administracji publicznej bezpośrednio odpowiedzialnej za politykę zdrowotną i nadzór nad podmiotami leczniczymi, mającej co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowisku zarządczym.

Udział w studiach jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszty ewentualnych dojazdów i zakwaterowania.

Studia MBA prowadzone będą przez Konsorcjum Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (lider) i Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

W ramach dwuletnich studiów przewidziane są cztery moduły/semestry:

  1. Moduł Ekonomiczno-Finansowy w Ochronie Zdrowia,
  2. Umiejętności Menadżerskich,
  3. Zarządzanie i Prawo w Ochronie Zdrowia,
  4. Ochrona Zdrowia
    oraz zajęcia z języka angielskiego w zakresie ochrony zdrowia.

Łącznie przewiduje się 546 godzin zajęć.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2021 r. do godz. 13.00. Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej resortu zdrowia.

Studia MBA w ochronie zdrowia realizowane będą w ramach projektu pn. „Akademia Menadżera - przeprowadzenie działań rozwojowych kadry zarządzającej” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest wzmocnienie umiejętności i wiedzy kadry zarządzającej podmiotów leczniczych oraz administracji publicznej w zakresie zastosowań nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania w ochronie zdrowia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia