27 stycznia studentki Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyruszą w podróż medyczną do Ghany. Katarzyna Sas i Natalia Morawska realizują, m.in. dzięki wsparciu uczelni, autorski projekt „Paramedics for Africa”.

„Paramedics for Africa” powstał na bazie inspiracji wcześniejszym pobytem w Afryce w ramach akcji humanitarnej. Studentki postanowiły urzeczywistnić kolejny pomysł związany z pomocą potrzebującym w Ghanie. Celem projektu jest dostarczenie sprzętu medycznego oraz przeprowadzenie intensywnego szkolenia z diagnostyki i podstaw medycyny ratunkowej dla ochotników z pogotowia ratunkowego w Ghanie. Do uczestnictwa w projekcie zgłosiło się już 150 Ghanijczyków, pracowników pogotowia ratunkowego.

Kasia Sas jest absolwentką kierunku ratownictwo medyczne na CM UMK, gdzie aktualnie studiuje zdrowie publiczne. W trakcie studiów pracowała już w Afryce jako koordynator projektów medycznych. Natalia Morawska również jest absolwentką ratownictwa medycznego w Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie aktualnie studiuje pielęgniarstwo. Ratowniczki chcą wykorzystać dotychczasowe umiejętności wyniesione ze studiów, wspierając społeczność Ghany.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/paramedicsforafrica


Źródło: CM UMK