3 czerwca z inicjatywy Prezydenta RP rusza projekt „Zdrowe Życie”. To pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy z MZ, MAP, NFZ oraz PZU S.A.

– 3 czerwca 2022 roku Prezydent Andrzej Duda zainicjuje projekt „Zdrowe Życie” poświęcony profilaktyce zdrowotnej. Ma on na celu poprawę jakości życia Polaków – poinformowała Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP.

Minister przypomniała, że bezpieczeństwo Polaków jest jednym z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo militarne, energetyczne czy żywnościowe, tak ważne w obecnej sytuacji międzynarodowej, ale również o bezpieczeństwo zdrowotne. – Chcemy ten program traktować jako wyzwanie i obowiązek – mówiła, podkreślając, że ze statystyk wynika, że stan zdrowia Polaków nie jest zadowalający.

Start projektu „Zdrowe Życie” nastąpi w piątek 3 czerwca 2022 roku w Warszawie. Tego dnia obok Pałacu Prezydenckiego, na parkingu przed Kościołem Seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, pojawi się mobilna strefa zdrowia, w której będzie można wykonać szereg bezpłatnych specjalistycznych badań i konsultacji lekarskich.

Z badań będzie mógł skorzystać każdy: kobiety i mężczyźni w każdym wieku – dzieci, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Wszyscy, którzy chcą – i powinni – zadbać o swoje zdrowie. Strefa zdrowia będzie otwarta w piątek do godz. 20.00 i w sobotę w godz. 10.00–19.00.

Po inauguracji akcji w Warszawie „Zdrowe Życie” ruszy w Polskę. Na początek do dziewięciu (poza Warszawą) miast w całym kraju, w których w wybrane weekendy latem i jesienią 2022 roku Polacy będą mogli odwiedzić mobilne strefy zdrowia.

Projekt merytorycznie będzie wspierać Rada Ekspercka, o charakterze doradczym, składająca się ze specjalistów medycyny i systemów ochrony zdrowia.

Bieżące informacje na temat projektu i wydarzeń towarzyszących odbywających się w jego ramach będą dostępne na stronach internetowych KPRP, MZ, MAP, NFZ i PZU, a także w mediach społecznościowych wszystkich współorganizatorów.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP