Zarząd spółki American Heart of Poland S.A. poinformował, że 30 listopada oddział kardiologii inwazyjnej prowadzony przez Nafis na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie zakończył swoją działalność.

Jak poinformowała spółka, powodem zakończenia działalności jest wypowiedzenie umowy dzierżawy przez dyrekcję szpitala po blisko dziesięcioletnim świadczeniu pomocy pacjentom m.in. z zawałami serca. W tym czasie na oddziale przyjęto 15 312 chorych, często w stanach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Oddział Nafis w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie dysponował 8 łóżkami oraz dodatkowo 4 łóżkami funkcjonującymi w ramach Pododdziału Intensywnej Opieki. W ciągu działalności lekarze specjaliści przyjęli 6 130 pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym oraz 2 097 pacjentów wymagających implantacji lub wymiany kardiostymulatorów czy kardiowerterów-defibrylatorów.

Spółka Nafis wchodzi w skład grupy American Heart od Poland, która w ciągu 16 lat istnienia zdobyła silną pozycję na polskim rynku opieki zdrowotnej, stając się największą tego typu siecią w Europie w sektorze kompleksowego leczenia chorób układu krążenia. Grupa AHP może pochwalić doskonałymi wynikami inwazyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych oraz chorób serca, nierzadko przewyższającymi te publikowane w krajowych i międzynarodowych rejestrach.


Źródło: American Heart of Poland S.A