Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2020-09-29 01:53:54

Tagi: choroby

09:10 17 WRZ 20190

Nowe odkrycia mogą prowadzić do nowych szczepień przeciwko chorobom przenoszonym drogą płciową

W badaniu opublikowanym w Nature Communications, naukowcy z King's College London pokazali, w jaki sposób szczepienia skóry mogą generować ochronne komórki T CD8, które są rekrutowane do tkanek płciowych i mogą być wykorzystywane jako strategia szczepień przeciwko chorobom przenoszonym drogą płciową...

09:24 25 SIE 201510

Bez szczepienia nie będzie przedszkola?

Radni z Częstochowy wprowadzili w życie pomysł, aby podczas rekrutacji do przedszkoli publicznych najwięcej punktów otrzymywały dzieci, które mają za sobą wszystkie obowiązkowe szczepienia. Ku temu samemu rozwiązaniu skłaniają się władze Krakowa i Gdańska.

14:59 15 PAŹ 20150

Ból w chorobach narządu ruchu

Wiodącym tematem tegorocznego sympozjum, które odbędzie się w dniach 19–20 listopada, będzie ból w chorobach narządu ruchu.  Dla wielu chorych ból jest objawem dominującym, determinującym w znacznym stopniu postrzeganie choroby i efektów leczenia.  Drugim zagadnieniem jest problematyka patologii...

11:06 10 PAŹ 20140

Za co tak właściwie przyznano Nobla z chemii?

W tym roku nagrodę otrzymali twórcy mikroskopu, który pozwoli obserwować cząsteczki z dokładnością do jednej miliardowej metra. Na czym polega odkrycie i jak można je zastosować w walce z nowotworami, wyjaśnia dr hab. Ewa Műller z Politechniki Łódzkiej.