"Na początku września pojawi się szczepionka donosowa przeciwko grypie dla dzieci, a w połowie września będą dostępne szczepionki już dla dorosłych" - powiedział w środę (19 sierpnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W czasie konferencji prasowej wiceminister resortu zdrowia powiedział o wytycznych w sprawie szczepień przeciwko grypie.

"Chcemy, aby szczepieniami objęte były grupy najwyższego ryzyka, a więc personel medyczny, służby, które są zaangażowane w zwalczanie epidemii Covid-19 a więc służby MSWiA: policję, straż pożarną, straż graniczną, ale także służby Ministerstwa Obrony Narodowej, a więc wojska ochrony terytorialnej, ale także pogranicznicy" - powiedział Kraska.

Poinformował, że ministerstwo stara się w tej chwili "pozyskać dodatkowe ilości szczepionek przeciwko grypie, ponieważ do lekarzy rodzinnych zgłaszają się już pacjenci z pytaniem, czy taka szczepionka jest".

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

"Wiemy, że na początku września pojawi się szczepionka donosowa dla dzieci, a w połowie września będą dostępne szczepionki już dla dorosłych" - zapowiedział wiceminister zdrowia.

Wyraził nadzieję, że "ten okres tego roku będzie okresem przełomowym, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko grypie". "Myślę, że to jest bardzo ważne, żebyśmy zabezpieczyli się przeciwko wirusowi grypy, jeśli w tej chwili jeszcze nie ma szczepionki przeciwko koronawirusowi" - powiedział Kraska. (PAP)


Źródło: PAP
Fot. Ministerstwo Zdrowia