Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową odsłoną serwisu Wielka Baza ChPLwww.chpl.com.pl. Wielka Baza ChPL firmy LekSeek Polska to baza zawierająca oryginalne Charakterystyki Produktów Leczniczych wszystkich leków dopuszczonych do obrotu w Polsce. Baza została zbudowana na urzędowych źródłach dostępnych w Polsce oraz Europie. Baza zawiera ponad 8200 ChLP.

Serwis www.chpl.com.pl - poza bazą Charakterystyk Produktów Leczniczych zawiera także artykuły z różnych dziedzin medycyny.

Czym jest ChPL?


ChPL –Charakterystyka Produktu Leczniczego – jest podstawowym dokumentem opisującym dany lek. ChPL tworzony jest przez Podmiot Odpowiedzialny i na jego podstawie dany lek zostaje dopuszczony do obrotu na terenie danego kraju lub we wszystkich Krajach Unii Europejskiej.


ChPL zawiera podstawowe informacje o leku, które podzielona są na 7 rozdziałów:

  1. Nazwa leku
  2. Skład ilościowy i jakościowy
  3. Postać leku
  4. Szczegółowe dane kliniczne (wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie i sposób podawania, ciąża i laktacja)
  5. Właściwości farmakologiczne
  6. Dane farmaceutyczne
  7. Dane Podmiotu Odpowiedzialnego i rejestracyjne

Oryginalne wersje ChPL dają 100% pewność, zgodności oraz rzetelności przy poszukiwaniu informacji na temat danego leku. Wskazania do stosowania zawarte są w pkt. 4.1 Charakterystyki Produktu Leczniczego – to najpewniejsze źródło, które pozwoli uniknąć błędnego wystawienia recepty lekarskiej na lek objęty refundacją w danym wskazaniu.


Polecamy Państwu również aplikację mobilną drWidget ChPL. Aplikacja dostępna jest dla systemu:

- iOS

- android

- Windows Phone

Polecamy także inne aplikacje z serii drWidget.


ZAPRASZAMY www.chpl.com.pl oraz fanpage Wielka Baza ChPL