31 studentów z uczelni medycznych z całego kraju otrzymało stypendia Marszałka Województwa Opolskiego. Czworo z nich właśnie podpisało umowy stypendialne. Podkreślają, że stypendia pomogły im w podjęciu decyzji o związaniu swojej przyszłości z tym regionem.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, witając się ze studentami podkreślał, że stypendia to szybka i konsekwentna realizacja pomysłu byłego już wicemarszałka województwa Romana Kolka. – Ale to także nasza wspólna decyzja, byśmy oprócz inwestowania ogromnych pieniędzy w naszą służbę zdrowia, bez względu na to, kto jest właścicielem szpitala, dali także szansę młodym ludziom na to, żeby pomyśleli o województwie opolskim jako miejscu swojego rozwoju i swojej pracy zawodowej. Zainteresowanie pomysłem było duże, bo złożono 40 wniosków i po ich weryfikacji mogliśmy przyznać 31 stypendiów – mówił.

– Chcielibyśmy wam pomóc w rozwoju kariery zawodowej w naszym regionie. Oferujemy coraz lepsze warunki organizacyjne i technologiczne z nadzieją, że znajdziecie tu swoje miejsce. Do was zaś mamy apel o to, byście o swoich potrzebach mówili nam głośno – zwracał się marszałek do stypendystów.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim zostały przyznane po raz pierwszy. Otrzymało je 31 studentów. Stypendia w wysokości 2000 zł miesięcznie przyznano na ten rok akademicki – od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

Stypendium przeznaczone jest dla studentów kierunków medycznych z całej Polski, od IV do VI roku studiów. By uzyskać stypendium, studenci zobowiązani są do odbycia stażu i podjęcia pracy w placówce medycznej w województwie opolskim. Warunkiem otrzymania stypendium było także dokonanie wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w jednej z tych placówek.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego