Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2024-07-14 01:47:04

Tagi: skierowania

10:01 05 CZE 20180

Rzecznik Praw Pacjenta występuje o zmiany dotyczące skierowań do dermatologa i okulisty

Bartłomiej Chmielowiec zauważa problem ograniczonego dostępu do świadczeń zdrowotnych udzielanych przez lekarzy dermatologów i okulistów. W celu ułatwienia pacjentom korzystania z tych świadczeń, Rzecznik Praw Pacjenta wystąpił do Ministra Zdrowia o zniesienie konieczności uzyskania odrębnego...

10:40 13 KWI 20153

Lekarze domagają się 15 minut na wizytę jednego pacjenta

Według NFZ i Ministerstwa Zdrowia, lekarze pracujący w podstawowej opiece zdrowotnej mają obowiązek przyjąć w danym dniu wszystkie osoby, które zgłoszą się do przychodni. Coraz częściej okazuje się to jednak niemożliwe.

11:38 30 MAR 20152

Nowe wzory skierowania na badania lekarskie oraz orzeczeń lekarskich

Będą nowe wzory skierowania na badania lekarskie oraz orzeczeń lekarskich – informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Zdrowia. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 kwietnia.

14:11 25 STY 20150

Skróciły się kolejki do dermatologów i okulistów?

Na oficjalne dane trzeba będzie jeszcze poczekać. Na razie widać, że kolejki są nieco krótsze, ale nie musi to wcale być efekt wprowadzonych ustaw.  Jak podaje dziennik „Metro”, z zebranych przez ich dziennikarzy informacji wynika, iż u dermatologów i okulistów w całym kraju kolejki trochę się...

14:10 25 STY 20151

Lekarze skarżą się, że muszą wypisywać skierowania do okulisty i dermatologa

Od nowego roku lekarze rodzinni muszą wypisywać skierowania do okulisty i dermatologa. A przez to wzrosły kolejki w przychodniach POZ… Lekarze za taką sytuację winią ministra zdrowia.

20:08 28 GRU 20145

Skierowania do specjalistów: niebawem dowiemy się, kto na nich skorzysta

Wprowadzenie od 2015 r. skierowań do okulisty i dermatologa wywołuje wiele kontrowersji. Przysporzyło też dodatkowej pracy podstawowej opiece zdrowotnej, ponieważ pacjenci już zaczęli się zgłaszać po skierowania do tych specjalistów, mimo że taki wymóg zacznie obowiązywać od 2 stycznia przyszłego...

17:48 14 GRU 20140

Szeląg: Skierowania do okulistów i dermatologów to bezsens

Od stycznia pacjent, który będzie chciał zapisać się do okulisty lub dermatologa, będzie musiał uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. - Minister nie widzi tego, że pacjentów okulistycznych i dermatologicznych i tak, praktycznie od zawsze, przyjmujemy. Wymaganie, byśmy byli od...

17:50 30 LIS 20147

Potrzebne skierowanie. Nowe przepisy i... dłuższe kolejki?

Od stycznia wszyscy pacjenci chcący zapisać się do okulisty czy dermatologa najpierw będą musieli udać się po skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu. Pacjenci już obawiają się, że to wydłuży i kolejki do lekarzy rodzinnych, i czas oczekiwania na poradę specjalisty.

18:53 26 LIP 201423

Skierowania do okulisty skrócą kolejki?

Według NFZ większość wizyt u dermatologa i okulisty jest bezzasadna, co prowadzi do niepotrzebnego wydłużania kolejek. Dlatego Fundusz chce przywrócenia skierowań do tych specjalistów. Na uprawianie polityki zdrowotnej przez NFZ nie godzi się jednak samorząd lekarski.