Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2020-03-29 01:53:13

Tagi: recepta lekarska

Projekt rozporządzenia MZ zmieniającego rozporządzenie w sprawie recept
11:52 10 CZE 20190

Projekt rozporządzenia MZ zmieniającego rozporządzenie w sprawie recept

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia, które zrównuje regulacje dotyczącące realizacji recepty wystawionej w postaci papierowej i elektronicznej. Jak napisano w uzasadnieniu projektu, w obecnym stanie prawnym rozporządzenie umożliwia realizację recepty w postaci...

09:54 06 GRU 20160

NFZ ws. recept „pro familia” i „pro auctore”

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował komunikat w sprawie prawidłowego sprawozdawania w komunikacie LEK, danych dotyczących realizacji recept refundowanych z adnotacją „pro familiae” oraz „pro auctore”. NFZ informuje, że zgodnie ze zmianami wynikającymi z ustawy z dnia 9 października 2015 r. o...

13:46 19 LIS 20146

Sąd Najwyższy: NFZ nie może karać lekarza za każdy błąd na recepcie

W piątek, 14 listopada Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie kary finansowej dla lekarza za błędy na wypisanych przez niego receptach refundowanych. Sąd przyznał, że NFZ nie ma prawa żądać zwrotu pieniędzy od lekarza za leki przepisane na recepcie z błędami, jeśli farmaceutyki te były mu potrzebne.

13:17 06 PAŹ 20141

Zmiany w Rozporządzeniu w sprawie recept lekarskich

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło publikację tzw. pakietu antykolejkowego, w skład którego wchodzi 7 projektów nowelizacji ustaw i rozporządzeń, których zadaniem jest ustabilizowanie sytuacji pacjentów w systemie ochrony zdrowia i poprawa dostępu do świadczeń zdrowotnych.

08:04 06 PAŹ 20140

Od 4 października ważne zmiany w sprawie recept

4 października wejdzie w życie nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2014 roku w sprawie recept lekarskich, które wprowadza kilka nowości. Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej Stanisław Piechula opracował je dla lekarzy.