Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2022-05-27 02:01:41

Tagi: system ochrony zdrowia

BCC: konieczna jest dalsza przebudowa systemu ochrony zdrowia
14:41 29 KWI 20160

BCC: konieczna jest dalsza przebudowa systemu ochrony zdrowia

Ustawa o działalności leczniczej weszła w życie 1 lipca 2011 roku. Miała zmniejszyć zadłużenie zakładów opieki zdrowotnej stwarzając możliwość ich przekształcenia w spółki kapitałowe. Zdaniem BCC, pomimo podejmowania działań naprawczych, nie doprowadziło to w większości przypadków do znaczącej...

09:21 05 PAŹ 20150

ZPP w sprawie wydawania kart zgonu

Związek Powiatów Polskich zwrócił się z żądaniem niezwłocznego przeprowadzania zmian legislacyjnych, które jednoznacznie określą zasady wydawania kart zgonu oraz finansowania tego zadania, i które będą uwzględniać obowiązujący stan prawny w zakresie organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce.

09:23 05 PAŹ 20151

Premier podsumowała rok pracy rządu w ochronie zdrowia

Zdrowie Polaków to jedna z najważniejszych rzeczy dla rządzących - mówiła, podsumowując rok pracy rządu, premier Ewa Kopacz. Wśród sukcesów w zakresie ochrony zdrowia wymieniła m.in. ustawę o in vitro i wprowadzenie pakietów kolejkowego i onkologicznego.

14:39 20 LIP 20152

Nowa strategia Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową strategię, która powstała pod kierownictwem ministra zdrowia prof. Mariana Zembali. Cel jaki został przestawiony przez resort to:  Poprawa jakości życia i dobrobyt nas wszystkich dzięki nowoczesnemu i przyjaznemu systemowi ochrony zdrowia.

11:57 06 LIP 20155

Fundacja Watch Health Care: Nie widać końca kryzysu w polskiej służbie zdrowia

W polskiej publicznej służbie zdrowia nie widać końca kryzysu – ocenia fundacja Watch Health Care. Zarówno eksperci, jak i opinia publiczna są zgodni, że publiczna opieka zdrowotna funkcjonuje coraz gorzej, a kolejne reformy są nieskuteczne. Niewiele zdołał tu zmienić także odchodzący minister...

06:44 30 CZE 20152

Spotkanie ministra zdrowia z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

Minister zdrowia Marian Zembala wraz z wiceministrami i dyrektorami Departamentów wziął udział w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej. Była to długa, merytoryczna dyskusja poświęcona ważnym problemom obszaru ochrony zdrowia.

12:17 23 MAR 20152

Kandydaci na prezydenta o systemie ochrony zdrowia

Wprowadzanie zmian w służbie zdrowia nie leży w kompetencjach prezydenta, ale głowa państwa może mieć silny głos w debacie publicznej. TVN24 zapytał polityków ubiegających się o prezydenturę, jak państwo powinno dbać o opiekę zdrowotną obywateli?

12:32 29 GRU 20140

Rok 2014 w oczach przedstawicieli lekarzy

Trudny finansowo, pełen absurdów prawnych, pod znakiem wypaczonych reform - tak członkowie organizacji zrzeszających lekarzy oceniają mijający rok. „Nieźle się zapowiadało, ale wyszło jak zwykle”- nie pozostawiają złudzeń.

11:15 02 PAŹ 201419

Ewa Kopacz w expose zapowiada: będzie więcej lekarzy

Nowa szefowa rządu w Sejmie przedstawiła expose. W związku z tym, że Ewa Kopacz zdecydowanie najlepiej zna się na zdrowiu, nie mogło zabraknąć i tego tematu. Co powiedziała premier?

18:51 26 LIP 201413

Pakiet kolejkowy szkodliwy dla pacjentów i środowisk medycznych

Po przeanalizowaniu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, członkowie Porozumienia Organizacji Lekarskich (Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Polskiej Federacji...